MP154120 40KW Brushless Multicopter ESC Motor With 85kg Thrust
Shenzhen Flier Electronic Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : BigFlier
Model Number : MP-154120
Certification : CE
Place of Origin : ShenZhen
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : Paypal, TT
Supply Ability : 500pcs/month
Delivery Time : 2-5 working days
Packaging Details : each packed into OPP bag ,then packed into Carton box.
Efficiency : IE 4
color : black
Warranty : 12 Months
customized : yes
pole : 4
Type : Airpalne
KV : custom
RESISTANCE (Ohm) : 80
voltage : 120V
Torque : 75Nm
Contact Now
MP154120 40KW Brushless Motor with 85kg Thrust for Big drone/Plane
154120 Motor Basic Information:
Propeller Current Size(mm) weight(g) Max power Thrust Application KV
4213 350A 154*115.54 6000g 40KW 85KG Air 55
Motor Spec:
MOTOR: 154120
KV: 33, 40, 55,80
MAX POWER: 40KW Peak and 18KW rated
MAX AMP:350A
MAX VOLT: 120V
THRUST: 85KG
POLES:20(NAGANET)
NO LOAD CURRENT: 30A
SIZE: 154 x115.54mm ( without shaft )